Zamiast pieprzu
Czarnuszka, czyli Nigella sativa, jest jedną z przypraw, które wracają do łask. Niegdyś kojarzona z kuchnią regionalną, dziś staje się coraz popularniejsza , głównie dzięki powrotowi do łask domowych.
czytaj więcejOgórki konserwowe wymagają odrobiny pracy latem, a smakiem cieszą całą zimę. Dają bardzo wiele możliwości tworzenia różnorodnych bukietów smakowych dzięki dodawaniu do słoików różnych składników.
Zanim pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa przetworowego, warto poznać kilka zasad, które przydadzą się podczas robienia ogórków konserwowych.
Po pierwsze:
Zadbajcie o to, aby ogórki były średniej wielkości. Bardzo ważne jest, aby były zdrowe, bez żadnych uszkodzeń, nadgnić, itd. Przed wkładaniem ogórków do słoików, koniecznie trzeba je umyć, najlepiej w kąpieli wodnej.
Po drugie:
Ogórki konserwowe lubią porządek. Zanim jednak włożymy ogórki do słoików, koniecznie należy upewnić się, że słoiki oraz nakrętki są sterylnie czyste i niewyszczerbione. To nie wszystko. Udane przetwory to nie tylko dobranie odpowiednich przypraw. Warto również zadbać o szczelne zakręcenie słoików. Dlatego dobrze jest mieć pewność, że nakrętki i słoiki stanowią dobraną, nierozerwalną parę, która pozwoli przetrwać przetworom długi czas w domowej spiżarni.
Po trzecie:
Proste rozwiązania są najlepsze. Przygotowując ogórki konserwowe, do listy zakupowej należy dopisać: koper, chrzan, ziele angielskie. Jeśli jednak w trakcie zakupowego szału Waszą uwagę pochłonęły niesamowite promocje na kosmetyki czy nowy rodzaj czekolady i ostatecznie złożyło się, że dodatki do ogórków konserwowych poszły w zapomnienie, nic straconego! Przetwory i tak wyjdą pysznie! Jak? Skorzystajcie z mieszanki do ogórków konserwowych, która uratuje Wasze domowe ogórki konserwowe. Posiada wszystkie składniki do przetworów ogórkowych, tak więc śmiało możecie tracić głowę podczas zakupowych podbojów.
Czas na ogórkowe szaleństwo
Ogórki konserwowe z papryką
To sposób zwłaszcza dla tych, którzy lubią upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zarówno ogórki, jak i papryka z zalewy octowej smakują doskonale, tak więc bez przeszkód można tworzyć z nich pyszne sałatki. Dla dodania pikanterii można pokusić się o dodanie papryczki chili. Tak przygotowane przetwory sprawią, że domowa spiżarnia będzie obfita w różnorodne kolory i smaki.
Ogórki konserwowe z marchewką
Lubicie słodkie sałatki? Dodajcie do słoiczka z ogórkami kilka plasterków marchewki. Jej smak sprawi, że przetwory będą słodkie i delikatne. Pamiętajcie, że marchewkę w przeciwieństwie do ogórków należy obrać przed włożeniem do słoików.
Ogórki konserwowe z miodem
Ciekawym składnikiem dodającym ogórkom konserwowym wyraźnego smaku, jest miód. Dodanie kilku łyżek płynnego miodu sprawi, że smak ogórków będzie oryginalny i będziecie chętnie do niego powracać.
Warto korzystać z sezonowych smaków i przygotowywać przetwory, które zimą będą jak znalazł. Tym bardziej, że jest to po prostu przyjemne. Przygotowanie przetworów już nie wymaga wielogodzinnego stania przy zlewie i mycia słojów – od tego mamy zmywarkę, ani nie potrzeba kupowania wszystkich przypraw osobno – jest mieszanka do ogórków konserwowych.
Czarnuszka, czyli Nigella sativa, jest jedną z przypraw, które wracają do łask. Niegdyś kojarzona z kuchnią regionalną, dziś staje się coraz popularniejsza , głównie dzięki powrotowi do łask domowych.
czytaj więcejPomidory suszone z czosnkiem i bazylią to niezwykła kompozycja, która doskonale wpisuje się w kuchnię włoską tak popularną w polskiej kuchni.
czytaj więcejKardamon to jedna z bardziej tajemniczych przypraw. Należy do grupy przypraw korzennych o egzotycznym pochodzeniu. Jest jedną z najdroższych przypraw świata zaraz po szafranie i wanilii.
czytaj więcej