Zamiast pieprzu
Czarnuszka, czyli Nigella sativa, jest jedną z przypraw, które wracają do łask. Niegdyś kojarzona z kuchnią regionalną, dziś staje się coraz popularniejsza , głównie dzięki powrotowi do łask domowych.
czytaj więcejZłociste i soczyste żeberka to prawdziwy przysmak Polaków. Uwielbiamy je duszone, pieczone i smażone, a w okresie letnim chętnie wrzucamy je na ruszt, aby delektować się ich grillowanym smakiem. Poznajcie cztery proste, ale bardzo ważne zasady, dzięki którym Wasze żeberka będą najlepsze na świecie.
Bez wątpienia można powiedzieć, że żeberka pieczone to kwintesencja polskich, rodzinnych obiadów. Podawane są w zastępstwie popularnych i klasycznych kotletów schabowych oraz pysznych polędwiczek wołowych. Są stosunkowo tanie i proste w przyrządzaniu, dlatego często wypełniają swoich zapachem nasze domowe cztery kąty. W zależności od naszego gustu, czasu i okazji serwowane są w rozmaitych wariantach – od klasycznych, przez pikantne aż po nieco bardziej wyrafinowane, na przykład pieczone z owocami lub warzywami. Do tych ostatnich z pewnością należą żeberka w miodzie, których słodycz połączona z delikatnością tego mięsa daje wyjątkowy kulinarny efekt.
Cztery kroki do kulinarnego sukcesu
Duet idealny
Niegdyś popularne było podawanie żeberek z kapustą. Dzisiaj propozycje podana zależą przede wszystkim od indywidulanych smaków i pomysłów. Warto jednak serwować je z:
- lekkimi wiosennymi sałatkami, kolorowymi i pełnymi wyrazistych smaków;
- pieczonymi ziemniaczkami delikatnie doprawionymi do smaku ziołami;
- startą lub pokrojoną w słupki marchwią.
Czarnuszka, czyli Nigella sativa, jest jedną z przypraw, które wracają do łask. Niegdyś kojarzona z kuchnią regionalną, dziś staje się coraz popularniejsza , głównie dzięki powrotowi do łask domowych.
czytaj więcejPomidory suszone z czosnkiem i bazylią to niezwykła kompozycja, która doskonale wpisuje się w kuchnię włoską tak popularną w polskiej kuchni.
czytaj więcejKardamon to jedna z bardziej tajemniczych przypraw. Należy do grupy przypraw korzennych o egzotycznym pochodzeniu. Jest jedną z najdroższych przypraw świata zaraz po szafranie i wanilii.
czytaj więcej