Cebula przez którą nie uronisz ani łzy

To warzywo w suszonej wersji błyskawicznie polepszy smak każdej zupy, sosu lub pieczeni – lecz nie tylko. Od fantazji gotującego zależy, do czego suszoną cebulkę dodamy. Jedno jest pewne, kto używa cebuli w takiej formie, ten na pewno nigdy nie uroni przez nią ani jednej łzy.

Chyba nie ma drugiego tak popularnego w kuchni warzywa. Cebulę uwielbiamy za ostry smak i fantastyczny, miło rozchodzący się w potrawie aromat. Jeśli tylko mamy ochotę, możemy ją dodać do każdego dania przygotowywanego w wersji wytrawnej. Suszona wersja cebuli ma nieco odmienny, delikatniejszy smak od świeżej. Jest bardzo praktyczna i łatwa w użyciu. Począwszy od zwykłej kanapki, poprzez zapiekanki, na zupach, pieczeniach czy wszelkiego rodzaju mięsnych daniach kończąc. Ze słodkawo-ostrym posmakiem cebuli oraz z jej charakterystycznym aromatem każda potrawa będzie smakowała lepiej. Wielką zaletą jest, że bez zbędnego ceremoniału krojenia oraz smażenia bądź duszenia w błyskawiczny sposób danie zyskuje pożądany smak.

Cebula suszona sprawdzi się jako produkt gotowy dodawany na przykład do kanapkowej pasty z twarożku. Będzie także stanowiła doskonałą bazę dla marynaty do mięsa, gdzie po wpływem temperatury i w otoczeniu innych składników wydobędzie swój największy atut – aromat. Suszona cebula jest także bardzo wydajna i jak wiele produktów w takiej wersji szybko nasącza się oraz nabiera objętości podczas gotowania i już zaledwie kilka minut wystarcza, aby uwolnił się z nich niesamowity smak i aromat.

Towarzyszka wszystkich gotujących

Jest jednym z najstarszych warzyw znanych człowiekowi. Jest znana od tak dawna i tak powszechna w kulinariach, że trudno jest ustalić jej ojczysty kraj. Uznaje się, że pochodzi z zachodnich Indii, Afganistanu i Uzbekistanu. Można orzec bez większego ryzyka, że kiedy tylko pierwszy kucharz zapoznał się ze smakiem cebuli, postanowił na stałe wprowadzić ją do kuchni. Od tamtego momentu nikt cebuli nie śmiał bagatelizować, a jej obecność w potrawie doceniał każdy smakosz.

 

Więcej artykułów

Zarządzaj plikami cookies