Aktualności

Sezon grillowy rozpoczęty!

Lato nieodłącznie kojarzy się z grillowaniem… Słońce za oknem, zapach świeżego powietrza - aż chce się wyjść i grillować. Grillujemy wszystko - wprawdzie polska kiełbasa jest znana na całym świecie, ale można przyrządzać ją na wiele sposobów. 

Na grillu możemy grillować oprócz kiełbasy właściwie wszystko - mięso drobiowe, karczek, ryby a nawet warzywa. W sezonie grillowym mięsa z rusztu to podstawa. Najlepiej, aby były wcześniej zamarynowane, dobrze doprawione, aromatyczne, podane ze smakowitymi dodatkami… Możliwości i wariantów potraw jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie – kulinarny tradycjonalista, wielbiciel nowości, poszukiwacz egzotycznych smaków. Tylko od wyobraźni grillującego zależy, co finalnie znajdzie się na talerzu.

Prostym i ciekawym pomysłem na grilla są również mięsno-warzywne szaszłyki. Dzięki nieograniczonym możliwościom łączenia składników szaszłyki mogą być jednocześnie połączeniem smaków mięsa, ryb, warzyw, owoców i grzybów.  Obok tradycyjnych składników jak boczek, karkówka, cebula czy pieczarki można spróbować bardziej egzotycznych dodatków takich jak ananas czy krewetki. A nawet tofu – składnik równie tajemniczy co modny.

Ryby z kolei najlepiej grillować w całości. W takiej formie na pewno nie rozpadną się w czasie przygotowywania i zachowają pełnię smakowych walorów. Innym sposobem jest grillowanie filetu ze skórą. Skórę wystarczy posmarować oliwą lub roztopionym masłem. Następnie rybę należy ułożyć skórą do dołu i grillować bez odwracania. Zgrillowana skórka będzie niezwykle chrupiąca i smaczna.

 

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies