Aktualności

Ogólnopolski Festiwal Zalewajki z Prymatem

W tę niedzielę zapraszamy na IV Ogólnopolski Festiwal Zalewajki. Odbędą się między innymi: wielka degustacja Zalewajki, pokazy kulinarne, warsztaty dla dzieci, konkursy i zabawy. Zapraszamy!

Smak Radomszczańskiej Zalewajki jest wyjątkowy, a jej wielowiekowy sekret tkwi w domowym żurku oraz aromacie dodawanych do niej suszonych grzybów (gąsek). Znana i uwielbiana - trafiła na Listę Produktów Tradycyjnych, będąc jednocześnie wciąż  silnie związana z Radomskiem.

Wszystkich tych, którzy nie znają jeszcze smaku tej potrawy, albo są wręcz jej miłośnikami gorąco zapraszamy w niedzielę, 8 września na Festiwal Zalewajki w Radomsku. Wielkie rozpoczęcie nastąpi w Parku Solidarności o godzinie 12.00. W programie zapowiadane są liczne atrakcje, w tym: degustacje, debiut zalewajki po zbójnicku, gotowanie w wielkim kotle rekordowej ilości zalewajki, pokazy sztuki kulinarnej w wykonaniu znanych szefów kuchni, warsztaty kulinarne dla dzieci pod hasłem „Jedzmy zdrowo – kolorowo” oraz liczne konkursy i zabawy, które zwieńczone zostaną koncertem Haliny Kunickiej.

Więcej szczegółów na www.DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies