Aktualności

Najlepsze sposoby na ogórki kwaszone i konserwowe

Ogórki kiszone i konserwowe (tzw. korniszony) to absolutny klasyk polskiej kuchni. Szczególnie kochamy je za chrupkość, kwaśny i słony smak oraz bardzo wszechstronne zastosowanie. Uwielbiamy się nimi zajadać jako samodzielna przekąska lub dodajemy je do śniadania, kolacji, lunchu lub obiadu. Szczególnie chętnie sięgamy po ogórki przygotowując kanapki, burgery, sałatki, a także zupy, w tym przede wszystkim aromatyczną zupę ogórkową.

Sezon ogórkowy przypada na lato. W okresie od czerwca do sierpnia w sklepach i na targowiskach kupimy ogórki gruntowe, z których możemy samodzielnie zrobić pyszne ogórki kiszone (kwaszone), konserwowe lub małosolne. Umieszczamy je w słoikach, pasteryzujemy i przechowujemy w piwnicy, by móc sięgnąć po nie gdy będziemy mieli ochotę.

Sekretem udanych ogórków kwaszonych i konserwowych są ładne i świeże ogórki, najlepiej w średnim rozmiarze oraz odpowiednio dobrana kompozycja przypraw zawierająca chrzan, koper, białą gorczycę i czosnek, którą umieścimy w solnej zalewie. Sprawdzonym, gotowym rozwiązaniem są mieszanki do ogórków Prymat, dedykowane ogórkom kwaszonym i małosolnym oraz ogórkom konserwowym (korniszonom).

Sposobów kiszenia i konserwowania ogórków jest wiele. Możemy czerpać z własnego doświadczenia, stosować tradycyjne receptury przekazywane przez mamę czy babcię, a także skorzystać z pomocy najlepszych przepisów na ogórki znalezionych w portalu kulinarnym DoradcaSmaku.pl. Znajdziemy tam różnorodne warianty ogórków kwaszonych, konserwowych oraz małosolnych. Dowiemy się jak przygotować je ze musztardą, curry, kurkumą, miodem, chili czy liści wiśni i porzeczki. Poznamy też różne sposoby na przechowywanie ogórków: w małych lub średnich słoiczkach, wielkim słoju, a także w beczce. Warto zapoznać się z tymi propozycjami i wybrać przepisy, które najbardziej nam odpowiadają.

Smacznego!

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies