Aktualności

Mój przepis na…: Wiejska grochówka z wędzonym boczkiem i kiełbasą, odc. 3

Grochówka to ulubiona zupa, kojarzona z okresem dzieciństwa. Jest syta, aromatyczna i niezwykle pyszna. Jak ją doprawić, aby podkreślić dodatkowo jej charakter? Odpowiedź jest jedna. Zdradza ją Robert Sowa w programie Mój przepis na… .

Polacy mają swoje ulubione dania, którymi chętnie zajadają się na co dzień. Do takich potraw z pewnością można zaliczyć zupę grochową, która jest treściwa i syta, dlatego podana na obiad może zastąpić dwa dania.

Sposobów na jej przygotowanie jest mnóstwo, ale Robert Sowa zdradza swój sekret udanej grochówki. Majeranek – koniecznie dodany na samym końcu jej gotowania nie tylko wzmocni jej smak i aromat, ale też sprawi, że stanie się bardziej wyrazista.

Warto też zadbać o bogactwo warzyw dodanych do grochówki. Nie może w niej zabraknąć natki pietruszki, marchwi, ulubionej kiełbasy, ziemniaków, suszonych pomidorów - koniecznie wrzuconych do zupy wcześniej, aby mogły oddać jej swój przyjemny zapach oraz pokrojonej cebuli. Co zrobić, aby podczas siekania nie szczypała w oczy? Swój sposób na ten problem zdradza Robert Sowa w programie!

Przepis i odcinek na stronie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies