Aktualności

Mój przepis na…: Wątróbka drobiowa z pieczarkami w śmietanie, odc. 16

Podroby w kuchni staropolskiej zajmowały czołowe miejsce. Chociaż przez chwilę straciły swoją popularność, to obecnie znów przeżywają prawdziwy renesans. Dlatego warto od czasu do czasu się w nich rozsmakować, przygotowując na rozmaite sposoby. Robert Sowa zdradza swój pomysł na kruchą, delikatną i pyszną wątróbkę pieczoną!

Wątróbka drobiowa to z pewnością jeden z bardziej popularnych rodzajów podrobów. Można przygotowywać ją na kilka sposobów – chociaż najczęściej podawana jest na talerzu w towarzystwie smażonej cebulki. Robert Sowa zdradza jednak przepis, który pozwoli przygotować ją nieco inaczej. W charakterze dodatków idealnie komponują się z wątróbką jabłka- najlepiej szara reneta, pieczarki, a do dekoracji koniecznie należy użyć chrzanu żurawinowego i mizuny, czyli zioła, którego smak jest podobny do szczawiu i rzodkiewki.

Aby wątróbka drobiowa doskonale smakowała wcale nie należy jej wcześniej marynować. Wystarczy jedynie pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze zawsze warto namoczyć wątróbkę przed smażeniem w mleku. Prosty zabieg, ale sprawi, że mięso nie będzie gorzkie w smaku, tylko delikatne i kruche. Co więcej wątróbkę najlepiej solić pod sam koniec jej przyrządzania. Tak przygotowane danie będzie smaczne i wyjątkowe!

Przepis i odcinek na stronie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies