Aktualności

Mój przepis na…: Staropolskie ozorki wieprzowe w sosie chrzanowym, odc. 26

Trudno wyobrazić sobie ozorki wieprzowe bez aksamitnego, lekko ostrego sosu chrzanowego. Jest to klasyczny, ale sprawdzony sposób ich podania. Robert Sowa radzi jak przygotować ozorki według staropolskiej receptury. 

Wielu kojarzą się z okresem dzieciństwa, kiedy to pojawiały się na talerzu zawsze obowiązkowo z sosem chrzanowym. Nic dziwnego, ponieważ trudno wyobrazić sobie bardziej harmonijne połączenie.

Chociaż przyrządzenie ozorków w domu nie jest specjalnie trudne, to warto pamiętać o tym, aby gotować je tak długo aż będą miękkie. Jest to pierwszy krok do udanego dania – delikatnie rozpływającego się w ustach z wyczuwalną chrzanową nutą.

Czas gotowania ozorków można przeznaczyć na przygotowanie sosu chrzanowego, który jest zdecydowanie jednym z bardziej typowych dla kuchni polskiej. Warto do smaku doprawić go gałką muszkatołową i pieprzem białym.

Tak przygotowane ozorki wieprzowe można podawać m.in. z buraczkami a do dekoracji użyć natki pietruszki, która sprawi, że danie będzie prezentowało się bardzo apetycznie.

Zobacz przepis i obejrzyj odcinek w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies