Aktualności

Mój przepis na…: Piersi z kurczaka pod jabłkami i bundzem, odc. 12

Każde dziecko chyba uwielbia kurczaka - warto je przekonać również do serów, nie tylko tych żółtych z dziurami, ale również innych. Z soczystym kurczakiem świetnie sprawdzi się wyrazisty owczy ser bundz. Najlepszy jest ten prosto z gór - delikatnie i świeży słodki smak idealnie współgrać będzie z lekko pikantną marynatą kurczaka. 

Do marynaty dodajemy musztardę - należy pamiętać by nie dodać jej za dużo, to w końcu przepis dla dzieci. Zamiast kurczaka, można również użyć indyka, którego mięso jest równie delikatne w smaku. A czy ser bundz można zastąpić innym serem? Można, ale wtedy potrawa traci na swoim oryginalnym smaku, który gwarantował ser bundz.

Nasza użytkowniczka zapytała co najbardziej pasuje do drobiu jako napój - Robert Sowa rekomenduje dla najmłodszych kompot wiśniowy, natomiast dla starszych - białe wino.

A Wy jak najczęściej przyrządzacie kurczaka?

Zobaczcie przepis i odcinek w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Przetwarzamy Twoje dane osobowe i stosujemy cookies, aby ułatwić Ci korzystanie ze sklepu/naszych usług. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności. Zapoznaj się z informacjami od administratora Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem