Aktualności

Mój przepis na…: Wiejski gulasz z żołądków drobiowych, odc. 13

Wyjątkowy smak podrobów tkwi w ich odpowiednim sposobie przygotowania. Wbrew pozorom, dobrze przyrządzone żołądki są delikatne i niskokaloryczne. Razem z różnorodnością warzyw, takich jak kapary, pomidory, papryka i ogórki, tworzą niesamowite połączenie.

Przed każdym gotowaniem podroby są bardzo dokładnie oczyszczane. Ich dodatkowym atutem jest niska cena, dzięki czemu możemy przygotować tani obiad. W przypadku gulaszu z żołądków drobiowych możemy wykorzystać zarówno żołądki kurze, jak i żołądki indycze.

Taki gulasz z żołądków warto podać z wyrazistymi dodatkami - ogórkami kwaszonymi lub kaszą perłową. Kasza pasuje jednak nie tylko do gulaszu. Jedna z naszych użytkowniczek zapytała Roberta Sowę, o to jakie danie można przygotować z kaszy jaglanej. Jeśli miałoby to być śniadanie, świetnie smakować będzie z bakaliami, rodzynkami, orzechami i miodem. Jeśli miałoby to być danie obiadowe - do kaszy można dodać świeżo krojoną natkę pietruszki i warzywa. Tak przygotowaną kaszę można podawać z mięsem, np. z soczystym kurczakiem.

Zobacz przepis i odcinek programu w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies