Aktualności

Mądrze gotuję, nic nie marnuję! – KONKURS

Lubisz pisać, chociaż często chowasz swoje teksty do szuflady?  Nie marnuj talentu!
Napisz tekst o ZERO WASTE, wygraj 1500zł i rozpocznij stałą współpracę z Doradcą Smaku!

Z roku na rok, na całym świecie wyrzucamy tony pełnowartościowej żywności, generując przy tym ogromne ilości śmieci. Najnowsze badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że rocznie marnowanych jest w naszym kraju niemal 5 mln ton żywności. Ponad połowa odpadów spożywczych generowana jest przez gospodarstwa domowe, a nie jak mogłoby się wydawać z handlu czy gastronomii. To bez wątpienia poważny problem ekologiczny, ekonomiczny i społeczny. Każdy z nas, przy odrobinie chęci i inspiracji, jest jednak w stanie przyczynić się do ograniczenia marnowania żywności.

Kuchnia zero waste to żadna nowość, już w naszych rodzinnych domach przygotowywana była zupa pomidorowa z niedzielnego rosołu, a resztki wędliny były wrzucane do bigosu, czy zapiekanki. Warto zrobić przegląd lodówki i sprawdzić jak wykorzystać otwarte produkty, tak aby się nie zmarnowały! Przy odpowiednim planowaniu i odrobinie kreatywności, mogą powstać wspaniałe pomysły na dania, czy porady jak żyć w duchu less waste!

Masz pomysł na felieton? Świetnie! Chcesz podzielić się swoim sprawdzonym przepisem na danie zero waste? Wspaniale! A może masz ciekawe wskazówki, które zainspirują innych do zastosowania zasady less waste w kuchni? Weź udział w konkursie!

Koniecznie napisz tekst o długości 3500-4000 znaków ze spacjami, dotyczący tematyki zero waste i wyślij go na adres: konkurs@prymat.pl! Najlepsze teksty nagrodzimy i opublikujemy w serwisie Doradca Smaku.

Autorzy najciekawszych prac będą mieli możliwość rozpoczęcia stałej współpracy z Doradcą Smaku!

Do wygrania wartościowe nagrody!

Nagroda I stopnia:

1x karta podarunkowa sodexo  o wartości 1500 zł + zestaw aromatycznych przypraw o wartości 61,05zł brutto. Opublikowanie pracy konkursowej w serwisie Doradca Smaku

Nagrody II stopnia:

3x karta podarunkowa sodexo o wartości  200zł +  Garnek z pokrywką Inversion 22x10,5cm Zwieger o wartości 313,70zł brutto + zestaw aromatycznych przypraw Prymat o wartości 61,05 zł brutto.  Opublikowanie pracy konkursowej w serwisie Doradca Smaku
Nagrody III stopnia:
Zestawy aromatycznych przypraw o wartości 61,05 zł brutto oraz opublikowanie pracy konkursowej w serwisie Doradca Smaku.

Na prace konkursowe czekamy do 28.02.2022 do godziny 23:59:59

 

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies