Aktualności

“Lato z Radiem” w Szczytnie

„Już przed godziną 9 w centrum Szczytna na Placu Juranda zaparkował zielony wóz transmisyjny a chwilę później biały fiat z napisem Polskie Radio. Oba samochody wzbudzały spore zainteresowanie przechodniów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich słuchaczy podłączonych do sieci internet była specjalna kamerka na budynku Urzędu Miasta. Skierowana dokładnie na ławeczkę z Pofajdokami, z której robione były wejścia antenowe, pozwalała podglądać pracę radiowców na żywo. Co prawda przepustowość łącza nie była chyba przewidziana na tak duże zainteresowanie, ale przy odrobinie starań można było odpalić podgląd z kamerki:) Zabawa była zresztą obustronna, bo internauci oglądali a ekipa radiowa oraz kolejni zaproszeni goście pozdrawiali wszystkich machaniem. Robert Sowa rozwiązał kolejny konkurs z profilu Gotowania na Byle Czym i już można było jechać na plac imprezy.

Pogoda sprzyjała aż nadto, gdyż słońce postanowiło chyba nadrobić braki z lipca i na stadionie było jak na patelni. Na początku jak zwykle rozgrzewka konkursowa i pierwsze gadżety powędrowały do publiczności, Sława Bieńczycka zaprosiła wszystkich do swojego studia, prowadzący opowiedzieli co dzieje się na poszczególnych stanowiskach sponsorów i już na scenie pojawiło się Centrum Uśmiechu ogłaszając „Era Fruktaków teraz” oraz pytając „Dlaczego gruszka chce być chuda jak pietruszka?”. Nie zabrakło konkursów i zabaw dla najmłodszych oraz piłek rzucanych w kierunku publiczności.

Potem Robert Sowa opowiedział trochę o menu kulinarnym i już ruszamy z konkursami! Prymatowy „trójbój” czyli ubieramy kucharza, wrzucamy ogórki do słoika i budujemy wieżę. A potem Ministerstwo Zdrowia i profilaktyka badań piersi.

I ten dodatkowy konkurs czyli „Rzut za milion”! Emocje były niesamowite – najpierw szef ochrony koncertowej ekipy zaprezentował na scenie potężną skrzynię zawierającą ów milion a potem się zaczęło... Rzut za rzutem, kolejni zawodnicy próbowali swoich sił przy entuzjastycznym dopingu publiczności. To nie było łatwe zadanie i niestety miliona nie udało się wygrać, lecz finalista rzucający najcelniej wygrał wycieczkę do USA!

I już scenę objął w posiadanie Enej czyli nowa gwiazda na polskiej scenie muzycznej – przed estradą aż zaroiło się od fanów (w tym głównie fanek), które przez ponad godzinę aktywnie brały udział w występie swoich ulubieńców.

 

Kolejna porcja konkursów to gra o fotelik samochodowy dla dziecka Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (mamy rekord trasy czyli 10/10 punktów za montaż fotelika w wyznaczonym czasie w ocenie naszego eksperta, Pana Marka Plony)  oraz „Poznaj Dobrą Żywność” (a przy okazji geografię Polski) organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa. Nie było tak źle generalnie chociaż Kalisz w okolicach Kielc wzbudził salwy śmiechu a Częstochowa w opolskim i Ostrów Wlkp. na Mazurach nie najlepiej wypadły w obliczu wizyty Wiceministra Edukacji. Wręczał on w tym konkursie nagrody wraz z Ministrem Rolnictwa, Markiem Sawickim.

Koncert Pawła Kukiza i zespołu Piersi wzbudził wiele emocji zarówno wśród publiczności jak i na zapleczu, jednak chyba jeszcze więcej zabawy było podczas konkursu o Mega-Jeża. Pytania były podchwytliwe, przewrotne acz zupełnie łatwe – pod warunkiem, że słuchało się uważnie:) Jeż trafi do przesympatycznej rodziny z dwiema córkami, które dzielnie pomagały rodzicom przy znoszeniu maskotki ze sceny. A nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę masę ponad 80 kg „jeżyka”. Najzabawniej było jednak po koncercie – widok rodziców usiłujących zapakować jeża i dwójkę dzieci na tyle siedzenie małego samochodu marki seat – bezcenny!

Potem jeszcze tylko „wisienka na koncertowym torcie" czyli występ Kory! Publiczność była zachwycona przebojami w jej wykonaniu a po chóralnym odliczeniu od dziesięciu do jednego niebo rozświetliły przedostatni raz sztuczne ognie!
Paweł Kukiz. Jak zawsze szokował i prowokował. Oj bardzo, bardzo...

Kora w znakomitej formie. Niedawno świętowała... 60-te urodziny!

Choć był to ostatni sierpniowy weekend to jeszcze nie koniec tegorocznej trasy Lata z Radiem. Na finał zapraszamy do Konina!”

Zdjęcia pochodzą z  Lato z Radiem

Relacja pochodzi z  Lato z Radiem

 

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies