Aktualności

„Lato z Radiem” na Pomorzu Zachodnim i III Mistrzostwa w Gotowaniu na Byle Czym

W kolejny sierpniowy weekend ekipa „Lata z Radiem" zawitała w Mielnie (14 sierpnia) i Ustroniu Morskim (15 sierpnia).

Pogoda dopisała, więc na imprezach pojawił się spory tłum mieszkańców i turystów. Punktualnie o godz. 16:00 w oba dni zabrzmiał sygnał „Polki-Dziadek", obwieszczając wejście prowadzących. A byli nimi dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia: Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer.

Wkrótce na scenie pojawił się Pan Japa, który zabawiał najmłodszą publiczność, a niedaleko sceny można było obserwować najdłuższą kolejkę, która ustawiła się do kulinarnego TIR-a, na którym team Roberta Sowy serwował publiczności przepyszne dania. W ten weekend, w związku z urlopem szefa wakacyjnego gotowania posiłki przygotowywali i serwowali: Grzegorz Łapanowski, Konrad Birek, Konrad Kornaszewski, Krzysztof Karczewski i Krzysztof Baranowski. Za kobiece wsparcie i pomoc przy wydawaniu dań serdecznie dziękujemy Joannie Ochniak, która od wielu lat działa na rzecz środowiska gastronomicznego, realizując szkolenia i pokazy kulinarne oraz pozyskując fundusze unijne na kształcenie kucharzy.

Sobota na stadionie w Mielnie upłynęła oczywiście pod znakiem dobrej muzyki. Grali i śpiewali Patrycja Markowska, Leszcze oraz zespół Kombii.

Tego dnia odbyły się również III  Mistrzostwa w Gotowaniu na Byle Czym. Można było zobaczyć i posmakować dań przygotowanych na żelazkach, lokówkach, prostownicach do włosów i kuchenkach turystycznych. Zwyciężyła ekipa z hotelu Royal Park w Mielnie - Wiesław Kanczurski i Piotr Rawłuszewicz.

W niedzielny wieczór w Ustroniu Morskim muzycznymi gwiazdami byli: Patrycja Markowska, Leszcze, Andrzej Piaseczny i zespół Boogie Boys.

Imprezom towarzyszyło jak zawsze miasteczko „Lata z Radiem", a w nim: plenerowe studio i sklepik radiowej Jedynki oraz stanowiska Lazura, Żubra, Prymatu, Norge, Vizira, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Cyfry +.

Wszyscy odwiedzający mieli również okazję przekonać się, jak zachowuje się samochód podczas dachowania. Symulator dachowania pojawia się podczas trasy koncertowej „Lata z Radiem" w ramach kampanii społecznej „Prędkość zabija! Włącz myślenie!", prowadzonej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Warto również przypomnieć, że letniej trasie „Lata z Radiem" co weekend towarzyszy mammobus, w którym kobiety mogą bezpłatnie przeprowadzić badania piersi, do czego gorąco zachęcamy.

Imprezy zakończyły się pięknym pokazem fajerwerków w rytm polki „Lata z Radiem".

W kolejny weekend zapraszamy na koncerty do znanej miejscowości uzdrowiskowej Duszniki-Zdrój (21 sierpnia) i Złotoryi (22 sierpnia).

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies