Aktualności

Karnawałowa uczta!

Karnawał to najbardziej radosny okres w całym roku. To czas przepełniony przyjęciami, domówkami, spotkaniami w gronie najbliższych i przebieranymi imprezami. Bez wątpienia nieodłączną częścią tej dobrej zabawy jest wyśmienite jedzenie, którego nie może zabraknąć na uginającym się od nadmiaru przekąsek stole.

W Polsce karnawał obchodzony jest od wieków, a jego okres przypada od święta Trzech Króli do Wielkiego Postu. W tym czasie chętnie udajemy się na bale, imprezy kostiumowe, ale również organizujemy spotkania w mniejszym, bardziej kameralnym gronie i urządzamy popularne prywatki. Te niezwykłe wieczory, spędzone w miłym towarzystwie, są również znakomitą okazją do wspólnego zajadania się pysznymi przekąskami.

Przygotowanie karnawałowego menu to wyzwanie dla niejednej gospodyni. Wiadomo, że pracy będzie sporo, a możliwości domowej kuchni są nieco mniejsze niż tej w restauracji. Dlatego dania muszą być dość proste w przygotowaniu i uniwersalne, ale oryginalne, aby zaskoczyć gości nowymi smakami i oczarować swoim kulinarnym talentem. W imprezowym jadłospisie nie powinno zabraknąć przekąsek typu "finger food", czyli małych porcji do zjedzenia "na raz", apetycznych spring rollsów oraz lekkich sałatek. Z dań na ciepło można przygotować strogonow lub ugotować rozgrzewającą zupę. Warto też zadbać o słodkości, po wytrawnej uczcie domowe ciasto może zachwycić niejedno podniebienie.

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies