Aktualności

Doradca Smaku VIII: Kremowe risotto z faszerowanymi pieczarkami, odc. 8

Jeśli zastanawialiście się, jak wykorzystać pieczarki portobello, to przygotowaliśmy dla Was znakomitą inspirację. Zapraszamy na kremowe risotto z faszerowanymi pieczarkami!

Portobello to odmiana dobrze nam znanych białych pieczarek. Od klasycznych odróżniają się nie tylko brunatnym kolorem kapelusza, ale i smakiem. Nieco bardziej mięsiste i wyraziste w smaku coraz częściej wykorzystywane są w przygotowaniu codziennych posiłków. Tym razem trafiły się nam wyjątkowo duże okazy, które wprost idealnie nadały się do faszerowania. Zainspirowany włoską kuchnią Michel Moran postawił na pyszne danie obiadowe - Kremowe risotto z faszerowanymi pieczarkami portobello.

Przygotowując danie, do farszu dobrze jest dodać paprykę – jeśli nie chili, to ostrą, słodką mieloną lub paprykę wędzoną. Nie tylko zaostrzymy w ten sposób smak kurczaka, z którego powstaje farsz, ale i nadamy piękny, lekko czerwony kolor.

Z kolei przygotowując risotto - tę esencję włoskiej kuchni północy – musimy pamiętać, by gotować ryż na wolnym ogniu między 15 a 20 minut. Sekretem dobrze przygotowanego risotta jest jego kremowa konsystencja. Warto więc dodać kremowy serek i sporą ilość masła.

PRZEPIS Z PROGRAMU ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies