Aktualności

Doradca Smaku VIII: Gicz cielęca w sosie pomidorowo-musztardowym, odc. 29

Polska wariacja na temat tradycyjnej włoskiej potrawy – ossobuco. Idealna na rodzinny obiad. Pełna aromatów, soczysta i dobrze doprawiona.

Ossobuco to danie, które ma włoski rodowód. Oryginalny smak tego mediolańskiego przysmaku opiera się na prostych składnikach, które razem jednak dają niesamowity efekt. Ossobuco to inaczej gicz cielęca z kością, duszona w warzywach i białym winie. Najczęściej podaje się je z szafranowym ryżem. Jeśli jeszcze nie próbowaliście tego dania, to już najwyższa pora!

Michel Moran przygotował polską wersję tego włoskiego dania. Sekretem dobrego smaku jest odpowiednia kompozycja przypraw. Do Giczy cielęcej duszonej w warzywach warto dorzucić kilka listków liścia laurowego. A jeśli liść laurowy to i tymianek – idealne połączenie, które wchodzi m.in. w skład klasycznego bouquet garni.

PRZEPIS ZNAJDZIECIE TUTAJ.

Więcej aktualności

Przetwarzamy Twoje dane osobowe i stosujemy cookies, aby ułatwić Ci korzystanie ze sklepu/naszych usług. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności. Zapoznaj się z informacjami od administratora Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem