Aktualności

Doradca Smaku V: Żeberka wieprzowe podane z cebulą i serem, odc. 7

To bez wątpienia jedna z ulubionych potraw Polaków. Od wieków zajadamy się żeberkami i przyrządzamy je na setki sposobów. Chociaż ostatnio straciły na popularności na rzecz niskokalorycznych dań, to warto o nich pamiętać i od czasu do czasu pozwolić sobie na kruche żeberka w ulubionym sosie.

Od czego zacząć? Na pewno od wyboru dobrej jakości wieprzowiny w sprawdzonym wcześniej sklepie. Świeże żeberka powinny mieć jasnoróżowy kolor i niewielki przerost tłuszczu. Następnie, według własnych upodobań, dobieramy ulubione dodatki i przyprawy. To mięso rzeczywiście potrzebuje od nas czasu i zaangażowania, ale przy jedzeniu odwdzięczy się z naddatkiem, rozpływając się w ustach.
Możemy przyrządzić je na słodko, ale też na słono i pikantnie. Najczęściej żeberka komponuje się z miodem, cebulą, kiszoną kapustą czy charakterystycznymi sosami. Andrzej Polan przygotował je w wersji amerykańskiej z ketchupem i chrupiącym dodatkiem w postaci cebulowo-serowych krążków. A całość przyprawił aromatycznym kminkiem, gorczycą, solą i pieprzem.

Zobacz przepis i obejrzyj odcinek w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies