Aktualności

Doradca Smaku IV: Pierś z kurczaka z burakami, granatem i ogórkami, odc. 36

Pierś z kurczaka wcale nie musi być nudna. Można przygotować ją z kolorowymi i soczystymi dodatkami, które nadadzą potrawie apetyczny wygląd i ciekawy smak. Zainteresowani? Poznajcie przepis na to danie!

Pierś z kurczaka daje bardzo wiele możliwości. Można ją upiec, ugrillować, usmażyć, nafaszerować. Dowolność w tym względzie jest ogromna, dlatego też warto z nią eksperymentować i przyrządzać na tysiące sposobów. Chociaż przyjęło się, że dodatki mięsne są głównymi składnikami obiadu, to w tym przepisie będzie inaczej. Kolorowa i soczysta sałatka podana będzie z rumianą piersią z kurczaka.

Aby przygotować ładnie prezentującą się sałatkę, wystarczą buraczki – upieczone z dodatkiem przypraw, najlepiej pikantnych, jak np. ziele angielskie mielone. Do tego ogóreczki, owoce granatu i posiekana, nadająca całej kompozycji świeży wygląd natka pietruszki.

Gdy przygotujemy sałatkę, powinniśmy pozwolić jej chwilę odczekać, aby wszystkie smaki się ze sobą połączyły. W tym czasie możemy zająć się przyrządzaniem piersi z kurczaka, która usmażona będzie w około 6-7 minut, w zależności od grubości kawałków. Całość podana na talerz prezentuje się doskonale!

Zobacz przepis i obejrzyj odcinek w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies