Aktualności

Doradca Smaku IV: Pieczony kurczak z zielonym groszkiem, odc. 39

Dodatki podawane do obiadu powinny współgrać z serwowanym mięsem. Do pieczonego kurczaka pasuje klasyczna mizeria, surówka, sałatka coleslaw ale też połączenie zielonego groszku i marchewki. Czasem proste rozwiązania są najlepsze, dlatego warto po nie sięgać!

Gdy w ferworze codziennych spraw i obowiązków nie mamy czasu, aby przygotować  wyszukany obiad, warto sięgnąć po proste, ale smaczne rozwiązania. Pieczony kurczak to jedna z takich propozycji, która nigdzie nas nie zawiedzie. Chociaż zawsze przygotowujemy go w podobny sposób, to możemy w zależności od smaku czasem przyrządzić go w klasyczny sposób, na ostro lub też w wersji ziołowej. W tej kwestii kurczak daje nieograniczone możliwości i od nas zależy jaki smak i aromat nabierze.

Warto również nie ograniczać się przy doborze dodatków. Rumiany i aromatyczny kurczak doskonale współgra z mizerią, tradycyjną surówką ale też z połączeniem zielonego groszku, z marchwią i ostra papryką. Intensywnie zielono-pomarańczowy akcent sprawia, że taki obiad apetycznie prezentuje się na talerzu, zachęcając do tego, aby się w nim rozsmakować i od czasu do czasu w taki sposób go podawać.

Doceniacie proste i klasyczne rozwiązania, czy zdecydowanie chętniej eksperymentujecie ze smakami w zaciszu swojej kuchni?

Zobacz przepis i obejrzyj odcinek w serwisie DoradcaSmaku.pl

Więcej aktualności

Zarządzaj plikami cookies