Sekret tkwi w marynowaniu

Soczysta, delikatna, krucha i rozpływająca się w ustach pieczeń zawsze wywołuje zachwyt wśród degustatorów. Sekret jej smaku i niezwykłego zapachu skryty jest w sposobie zamarynowania. Aromatyczna kompozycja ziół i przypraw sprawia, że każdy kęs mięsa zyskuje niepowtarzalny smak.

Pieczeń, chociaż jest niezwykle prosta w przygotowaniu, to gdy pojawia się na kuchennym stole potrafi wywołać niesamowity zachwyt wśród domowników i gości. Każdy jej kęs powinien rozpływać się ustach, a swoim kuszącym smakiem zachęcać do tego, aby sięgnąć po kolejny kawałeczek. Musi być krucha i soczytsa!

Doskonała pieczeń powstaje zarówno z mięsa wołowego, jak i wieprzowego. Idealnie smakuje również nadziewana rozmaitymi dodatkami, których wybór zależy od indywidualnych smaków i wyobraźni kucharza. Mogą to być zarówno pieczarki, papryka, chrzan lub też dla wyjątkowych smakoszy mięs – boczek. A na słodko – ze śliwką suszoną lub morelami.

Wyśmienicie smakuje zarówno podawana na ciepło, jak i na zimno. Jeśli serwujemy ją jako danie główne warto połączyć ją z ziemniakami, purée lub też z kluskami śląskimi. Aby całość wyglądała kusząco gotowe danie należy posypać świeżymi ziołami. Ich zielony kolor w kontraście do pieczeni ożywi potrawę.

Idealnie przyprawionej i przygotowanej pieczeni nie powstydzi się żaden, nawet najlepszy kucharz.

Dobrze wiedzieć!

Aby pieczeń wieprzowa była krucha, delikatna i soczysta, warto wybrać na jej przygotowanie szynkę lub schab bez kości.

Pieczeń z dodatkami, ale jakimi?

Grzybowy, cebulowy, chrzanowy, szczawiowy i nie tylko! Aby dodatkowo uwydatnić i podkreślić smak pieczeni, warto pokusić się o to, aby polać ją sosem. Nie tylko danie będzie apetycznie wyglądało, ale też doskonale z nią współgrało.

Bukiet smaków i aromatów

Aby mięso nabrało wyrazistości i niepowtarzalnego aromatu, warto zamarynować je wcześniej. Odpowiednio skomponowany bukiet suszonych ziół i warzyw wzbogaci smak przyrządzanej potrawy. W Przyprawie do pieczeni i mięs duszonych Prymat nie mogło zabraknąć majeranku i kminku, które nie tylko idealnie harmonizują się z tego rodzaju daniami, ale też nadają im charakterystyczną ziołową nutę. Z dodatkiem tymianku mięso nabiera lekko orzeźwiającego zapachu. Jako zwieńczenie wyjątkowego i pikantnego smaku w mieszance znajdują się również papryka ostra i pieprz. Ta pierwsza wyśmienicie pasuje do mięsa wołowego i wieprzowego, dodając mu pożądanej pikanterii i mocnego intensywniejszego smaku. Natomiast większość potraw mięsnych współgra z czarnym pieprzem, bez którego żadne mięso nie nabrałoby królewskiego charakteru.

Więcej artykułów

Manage cookies