Aktualności

Targi “Grecka Panorama” z kuchnią śródziemnomorską w tle

Druga edycja wyjątkowych targów "Grecka Panorama" odbyła się w dniach 3-4.12.2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie po raz kolejny miało na celu promować turystykę i kuchnię grecką wśród Polaków, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym śródziemnomorskim kraju. 

Przez dwa dni odbywały się interesujące wykłady, prelekcje i prezentacje związane z Grecją. Wśród nich nie mogło zabraknąć pokazów kulinarnych, połączonych z degustacją greckich potraw i produktów. Warsztaty przeprowadził Szef Teo Vafidis - przewodniczący Greckiego Klubu Szefów Kuchni Brand Office Poland. Kucharz przygotował tradycyjne greckie dania, których smak wzbogacił produktami marki Prymat.

Pierwszego dnia odbyło się również sympozjum UNESCO o tematyce kuchni śródziemnomorskiej, w trakcie którego Teo Vafidis został nagrodzony przez Przewodniczącą Greckiego Narodowego Komitetu ds. UNESCO, Ekaterini Tzitzikosta, za porady i rozpowszechnianie gastronomii opartej na diecie śródziemnomorskiej, która została wpisana na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Więcej aktualności

Manage cookies