Napoje rozgrzewające z przyprawami Prymat
Tej zimy postaw na aromatyczne propozycje, które nie dość, że zachwycą Cię swoim korzennym, wyrazistym smakiem, to sprawią, że nawet najmroźniejszy dzień okaże się znacznie cieplejszy!
czytaj więcejNiegdyś żur staropolski jadano na śniadania, szczególnie w chłodne zimowe poranki. Dzisiaj jednak kojarzymy go z okresem Wielkanocny, kiedy to zawsze wiedzie prym na świątecznym stole. Robert Sowa przedstawia pomysł na tradycyjny żur z nieklasycznymi dodatkami – jajami przepiórczymi i pudrem z suszonych borowików.
Tradycyjny polski żur powinien być przygotowany na wcześniej sporządzonym zakwasie – obowiązkowo wykonanym z mąki żytniej z wyjątkowymi dodatkami w postaci białej kiełbasy i jaj. Robert Sowa chcąc nadać temu staropolskiemu daniu nutę nowoczesności, zastępuje jaja kurze jaja przepiórczymi. Będzie to być może niewielka, ale smaczna odmiana.
Pamiętaj, aby zapobiec pęknięciu kiełbasy w trakcie gotowania, przed włożeniem jej do garnka należy ją nakłuć.
Dla wyregulowania kwaskowatości zupy można dodać 2-3 łyżki chrzany tartego, który sprawi, iż żur będzie nieco bardziej ostry w smaku. Nie można zapomnieć także o sporej ilości czarnego pieprzu i majeranku. Są to bezsprzecznie dwie główne przyprawy, bez których żurek nie nabierze charakterystycznego wyjątkowego aromatu i smaku.
Aby uzyskać kremową konsystencję, apetyczny wygląd i zagęścić żur, można użyć śmietany 30-procentowej.
Zobacz przepis i obejrzyj odcinek na stronie DoradcaSmaku.pl
Tej zimy postaw na aromatyczne propozycje, które nie dość, że zachwycą Cię swoim korzennym, wyrazistym smakiem, to sprawią, że nawet najmroźniejszy dzień okaże się znacznie cieplejszy!
czytaj więcejPrzyprawy w młynku mogą kompletnie odmienić smak Twoich potraw – dowiedz się, jak i dlaczego!
czytaj więcejWiele razy wypowiadamy to znane przysłowie z pieprzem, ale czy kiedyś się nad nim zastanawialiście? Czas poznać odpowiedź na pytanie, gdzie pieprz rośnie!
czytaj więcej