Czosnek staropolski – ciekawa alternatywa!

Czosnek jest szczególnie lubianą i niezwykle chętnie dodawaną przyprawą w polskiej kuchni. Dosypujemy go przede wszystkim do mięsnych dań, jednocześnie nie zapominając o szczypcie w zupach. Czosnek staropolski Prymat to najlepszej jakości czosnek z dodatkiem idealnie komponujących się suszonych ziół: kminku, majeranku, liści kopru, szczypiorku, natki pietruszki oraz kolendry. To doskonała alternatywa dla klasycznego czosnku.

Suszony czosnek cenimy jest przede wszystkim za uwodzicielski aromat. Choć punktem wyjścia jest dla niego warzywo, jakie znamy w wersji surowej, to należy podkreślić, że wersja zamknięta w opakowaniu jest nieco odmienna i nadaje zupełnie inny smak i zapach potrawie. Suszony czosnek jest przyprawą zdecydowanie delikatniejszą i poza nutą smakową sprawia, że danie przepięknie pachnie.

W mieszance „czosnek staropolski” zawarty jest cały bukiet zapachów. Znajdziemy tutaj poza 80% zawartością czosnku także kminek, majeranek, liście kopru, szczypiorek i natkę pietruszki. To ulubione w Polsce zioła, które świetnie połączą się zarówno z potrawami mięsnymi, jak i zupami. Z dodatkiem Czosnku staropolskiego Prymat można sporządzić fantastyczną marynatę do mięs pieczonych, smażonych bądź duszonych lub dodać bezpośrednio do potrawy. Ta inspirowana dawnymi polskimi smakami mieszanka jest elementem wielu przepisów. Wystarczy kilka chwil, by nad garnkiem roztoczył się niezwykły i pobudzający apetyt aromat świeżych polskich ziół. Produkt może w wielu przypadkach spełnić rolę przysłowiowej kropki nad „i” – elementu finalnego, wpływającego na ostateczny charakter potrawy.

Czosnek staropolski może być także świetnym dodatkiem do sosu czosnkowego, a dzięki zawartym ziołom smak będzie ciekawszy. Można go również dodać do serów, warzyw lub jaj, a zaskoczą nas czymś zupełnie nowym, jeszcze nieodkrytym.

Produkt jest bardzo łatwy w użyciu. Nie brudzi rąk oraz nie pozostawia na nich zapachu. Nie wymaga używania żadnych narzędzi kuchennych, które należałoby potem czyścić.

Z medycyny do kuchni

Polacy pokochali czosnek za jego smak i chętnie dodają go do różnorodnych potraw. Wielu dań po prostu sobie nie wyobrażamy bez obecności tego warzywa. Do Europy przywieziono go z Azji Środkowej. Powodem ekspansji czosnku na cały świat oraz głównym atutem, który przysporzył mu popularności, jest nie tylko wspaniały smak. Czosnek zasłynął początkowo ze swoich leczniczych wartości oraz dzięki temu, że odkryto jego właściwości profilaktyczne. Jest uznawany za środek wzmacniający siłę i energię witalną. Ma bardzo silne właściwości odkażające, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Doceniany jest w walce z przeziębieniami, dlatego też powinniśmy pamiętać o nim zarówno w trakcie choroby, jak również starając się przed nią ustrzec. Nie bez przyczyny czosnek jest elementem wielu rozgrzewających dań podawanych jesienią i zimą.

Więcej artykułów

Zarządzaj plikami cookies